İZLE VIDEO İZLEE KLIP İZLEEE DIZI İZLESENE FILM

izle,video izle,vidio izle,vidyo izle,vido izle,vidivodo,tv izle,+18 izle,dizi izle,bedava video izle,bedava,ıhlamurlar altında,sıla,doktorlar,kara duvak,binbirgece,acemicadı,selena,kader,yersiz yurtsuz,yalancı yarim,hatırla sevgili,beleş izle,free video,müzik video,futbol izle, dini video izleMonday, February 25, 2008

Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

Geceye en iyi film dahil 4 dalda ödül kazanan "No Country For Old Man " damgasını vurdu

25.02.2008 09:11
Akademi ödülleri olarak da bilinen Oscar Ödülleri'nin 80'ncisi Los Angeles'ta düzenlenen muhteşem törenle sahiplerini buldu.

Los Angeles'taki Kodak Tiyatrosu'nda ünlü komedyen Jon Stewart'ın açılış konuşmasını ve sunuculuğunu yaptığı gecede "En İyi Film" ödülünün sahibi 8 dalda aday gösterilen "No Country for Old Man" oldu. Film, ayrıca "En İyi Yönetmen", "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ve "En İyi Uyarlama Senaryo" dalların da ödüle layık görüldü.

Gecede "No Country For Old Men" filmiyle "En İyi Yönetmen" ödülünü alan Joel Coen ve Ethan Coen kardeşler ayrıca, "En İyi Uyarlama Senaryo" ödülünün de sahibi oldu. Coen kardeşler, 1996'da "Fargo" filmiyle Oscar heykelciğini daha önce de bir kez kaldırmıştı.

Oscar ödüllü aktör Daniel Day-Lewis, California'da petrol arayan bir adamın hayatını anlatan "There Will Be Blood" isimli filmdeki performansıyla dördüncü kez aday olduğu Oscar'da "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünün sahibi oldu.
Fransız aktrist Marion Cotillard da, Fransızların dünyaca ünlü şarkıcısı Edith Piaf'ı canlandırdığı "La Vie en Rose" filmindeki rolüyle 80'nci Oscar Ödül Töreni'nde, "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı.

"No Country For Old Men" filmindeki performansıyla Javier Bardem, "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünün sahibi oldu. Bardem, ödülü alırken İspanyolca olarak anadilinde yaptığı dokunaklı konuşmayla annesini ağlattı. Gecede "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" dalında Oscar heykelciğini "Michael Clayton" filmindeki rolüyle Tilda Swinton kaldırdı.
"En İyi Kurgu" dalında ise ödülü "The Bourne Ultimatum" filmiyle ikinci kez Oscar'a aday olan Christopher Rouse aldı.

Gecede Oscar Ödülü'nü alan ilk isim, "En İyi Kostüm Tasarımı" dalında Alexandra Byrne oldu. Daha önce üç kez Oscar'a aday gösterilen Byrne, "Elizabeth The Golden Age" filmindeki tasarımlarıyla ödüle layık görüldü.
"En İyi Animasyon Filmi" dalındaki ödül ise, aşçı olmak isteyen bir farenin başına gelenleri anlatan "Ratatouille"nin oldu. Ödülü, daha önce de Oscar'a aday olan animasyon filminin yazarı Brad Bird aldı.

"En İyi Makyaj" dalında, "La Vie en Rose" filmindeki çalışmalarıyla Didier Lavergne ve Jan Archibald ödüle layık görüldü. "En İyi Görsel Efekt" ödülü ise "Golden Compass" filmine gitti. Ödülü Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris ve Trevor Wood aldı.

"En İyi Sanat Yönetmeni", ödülüne "There Will Be Blood" filmiyle Dante Ferretti ve Francesca Lo Schiavo layık görüldü. İkili 2005'te "The Aviator" filmiyle Oscar ödülünün sahibi olmuştu.

"En İyi Kısa Metrajlı Film", Ocsar'a ilk kez aday olan Philippe Pollet-Villard'ın "Le Mozart des Pickpockets" filminin oldu.

"En İyi Kısa Animasyon Film" dalında ise, "Peter & the Wolf" filmiyle Suzie Templeton ve Hugh Welchman ödüle layık görüldü.

80'nci Oscar Ödül Töreni'nde "En İyi Ses Kurgusu" ödülüne "The Bourne Ultimatum" filmiyle Karen Baker Landers ve Per Hallberg layık görülürken, "En İyi Ses Miksajı" ödülü de yine "The Bourne Ultimatum" filmiyle Scott Millan, David Parker ve Kırk Francis'e gitti.

"En İyi Yabancı Film" dalındaki Oscar ödülünün sahibi ise Yahudi Soykırımı'nın konu edildiği, Avusturya'dan "The Counterfeiters" (Fälscher, Die) oldu. Ödülü Penolope Cruz'un elinden Alman yönetmen Stefan Ruzowitzky aldı.
"En İyi Şarkı Ödülü" ise söz ve müziği Glen Hansard ve Merketa Irglova'nın "Once" filmi için yaptığı "Falling Slowly"ye gitti. "En İyi Sinematografi" ödülünün sahibi ise "There Will Be Blood" filmiyle Robert Elswit oldu.

"Atonement" filmindeki çalışmasıyla Dario Marianelli "En İyi Müzik" ödülüne layık görüldü. "En İyi Kısa Belgesel" dalında 'Freeheld' ile Cynthia Wade ve Vanessa Roth ödülün sahibi olurken, 'Taxi to the Dark Side' ile Alex Gibney ve Eva Orner "En İyi Belgesel" ödülünü kazandı. "En İyi Orjinal Senaryo" ödülünü ise "Juno" filmiyle Diablo Cody aldı.

Gecede "Onur Ödülü"ne 98 yaşındaki emekli sinema sanatçısı Robert F. Boyle'ye layık görüldü.

80. OSCAR ÖDÜLLERİNİN TAM LİSTESİ ŞÖYLE:

-En İyi Film: "No Country for Old Man"
-En İyi Yönetmen: Joel Coen ve Ethan Coen (No Country For Old Men)
-En İyi Erkek Oyuncu: Daniel Day-Lewis (There Will Be Blood)
-En İyi Kadın Oyuncu: Marion Cotillard (La Vie en Rose)
-En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Javier Bardem (No Country For Old Men)
-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Tilda Swinton (Michael Clayton)
-En İyi Yabancı Film: The Counterfeiters (Avusturya - Stefan Ruzowitzky)
-En İyi Orijinal Senaryo: Diablo Cody (Juno)
-En İyi Uyarlama Senaryo: Joel Coen ve Ethan Coen (No Country for Old Men)
-En İyi Kurgu: Christopher Rouse (The Bourne Ultimatum)
-En İyi Ses Miksajı: Scott Millan, David Parker ve Kırk Francis (The Bourne Ultimatum)
-En İyi Ses Kurgusu: Karen Baker Landers ve Per Hallberg (The Bourne Ultimatum)
-En İyi Görsel Efekt: Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris ve Trevor Wood ("Golden Compass)
-En İyi Sinematografi: Robert Elswit (There Will Be Blood)
-En İyi Sanat Yönetmeni: Dante Ferretti ve Francesca Lo Schiavo (There Will Be Blood)
-En İyi Kısa Film: "Le Mozart des Pickpockets" (Philippe Pollet-Villard)
-En İyi Kostüm Tasarımı: Alexandra Byrne (Elizabeth The Golden Age)
-En İyi Belgesel Film: Alex Gibney ve Eva Orner (Taxi to the Dark Side)
-En İyi Kısa Belgesel Film: Cynthia Wade ve Vanessa Roth (Freeheld)
-En İyi Animasyon Filmi: "Ratatouille"
-En İyi Kısa Animasyon Filmi: Suzie Templeton ve Hugh Welchman (Peter & the Wolf)
-En İyi Makyaj: Didier Lavergne ve Jan Archibald (La Vie en Rose)
-En İyi Müzik: Dario Marianelli (Atonement)
-En İyi Şarkı: "Falling Slowly" (Glen Hansard ve Merketa Irglova / "Once")
-Oscar Onur Ödülü: Robert F. Boyle.

Labels: , , , ,

AddThis Feed Button

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< HomeeXTReMe Tracker