İZLE VIDEO İZLEE KLIP İZLEEE DIZI İZLESENE FILM

izle,video izle,vidio izle,vidyo izle,vido izle,vidivodo,tv izle,+18 izle,dizi izle,bedava video izle,bedava,ıhlamurlar altında,sıla,doktorlar,kara duvak,binbirgece,acemicadı,selena,kader,yersiz yurtsuz,yalancı yarim,hatırla sevgili,beleş izle,free video,müzik video,futbol izle, dini video izleTuesday, November 20, 2007

Milli Takıma süper prim

Futbolculara finallere gidebilirlerse 4 milyon Euro dağıtılacak..

20.11.2007 03:56

Bosna Hersek galibiyetiyle Avrupa Şampiyonası biletinin alınmasıyla milli formayı giyen futbolcularımız ortalama 250 bin Euro prim alacak. Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy, "Terim ve ekibinin oluşturduğu prim sistemini uygulayacağız" dedi.

A Milli Takımımız, yarın akşam Bosna Hersek’i yenerek 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmaya hak kazanırsa ay-yıldızlı formayı giyen futbolcularımız da servet denilebilecek bir parayı ceplerine indirecek. Futbol Federasyonu, 2008 Avrupa Şampiyonası’na kalınması halinde UEFA’dan alınacak 7.5 milyon Euro’luk ayak bastı parasının 4 milyon Euro’sunu prim olarak futbolcularımıza dağıtacak. Böylece ortalama 250 bin Euro düşen paydan futbolcularımız oynadıkları maçlara göre prim alacak.

2002 Dünya Kupası’nda 3. olan milli takıma o dönem verilen ayak bastı ücretinin yarısından çoğunu prim olarak dağıttıklarını vurgulayan başkan Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, "Türk Milli Takımı başarı kazandıkça sponsorlarımız bizleri parasal olarak destekliyorlar. UEFA’dan da gelen ayak bastı parasını biraraya getirdiğimizde yüklü miktar tutuyor. Bu da bizim futbolcularımıza verdiğimiz primi olumlu etkiliyor" dedi.

Para konusundan rahatsız olunuyor

2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları boyunca kesinlikle prim konusunu gündeme getirmediklerini vurgulayan Ulusoy, "Bu çok hassas bir konu. Sahada mücadele eden futbolcuların akıttıkları alın terlerinin hakkını vermek zorundayız. Teknik Direktörümüz Fatih Terim ve ekibinin oluşturduğu prim sistemini uygulayacağız. 2002 Dünya Kupası’nda federasyonun kasasına sponsorlar aracılığıyla da giren paranın yarısından çoğunu dağıttık. O dönemde 5.5 milyon Euro gelmişti. Şimdi ise kasamıza 7.5 milyon Euro girecek" diye konuştu.

Federasyonun Milli Takım oyuncularının başarısı ile sponsonların akınına uğradığını ifade eden Ulusoy, "Futbolcularımızın başarısı ile bizler kadar herkes gurur duyuyor. Bugüne kadar para değil hep başarı konuşuldu. Herkes para konusundan rahatsız oluyor. Ama şu gerçek ülkemize zafer yaşatan futbolcularımızın hakkı ödeniyor. Ödenmek de zorundadır. Bizleri coşturan ve başarı yaşatan futbolcularımıza ne yapsak azdır. Ama ben rahatım, çünkü Fatih Terim ve futbolcularımıza inanıyor, güveniyoruz. Kazanacağız. Hayati maçta, final yürüyüşünde tribündeki taraftara değil tüm ülkenin desteğine ihtiyacımız var." ifadesi kullandı.

Sponsorlardan da önemli destek gelecek

Elemelerde kazanılan maçlar nedeniyle elde edilen primlerin federasyon tarafından oluşturulan havuzda biriktirildiğini ifade eden bir federasyon yetkilisi ise şöyle konuştu: "Milli Takım formasını 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde terleten tüm oyunculara prim verilecek. Futbolcularımıza bugüne kadar Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarındaki galibiyetleri nedeniyle önemli ölçüde prim dağıtıldı. Oyuncularımız Bosna Hersek maçını galip bitirmesi halinde ise hanelerine 4 milyon Euro daha yazdıracaklar. Kişi başı ortalama olarak 250 bin Euro kazanacaklar. Avrupa Şampiyonası finallerine katıldığımız taktirde UEFA’dan gelecek 7.5 milyon Euro yanında federasyonun sponsorları Petrol Ofisi, Coca Cola, Ülker, Efes Pilsen, Mercedes Benz, Sarar, İddia, Nike, Yurtiçikargo, Acıbadem, Teknosa’dan da önemli miktarda ekonomik destek gelecek."

İsmail Er / Hürriyet

Labels: ,

AddThis Feed Button

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< HomeeXTReMe Tracker