İZLE VIDEO İZLEE KLIP İZLEEE DIZI İZLESENE FILM

izle,video izle,vidio izle,vidyo izle,vido izle,vidivodo,tv izle,+18 izle,dizi izle,bedava video izle,bedava,ıhlamurlar altında,sıla,doktorlar,kara duvak,binbirgece,acemicadı,selena,kader,yersiz yurtsuz,yalancı yarim,hatırla sevgili,beleş izle,free video,müzik video,futbol izle, dini video izleThursday, October 18, 2007

Adidas


Adidas, Alman Adidas-Salomon şirketine bağlı, Dünya'nın en büyük üçüncüspor eşya üreticisidir. İsmini kurucusu Adolf (Adi) Dassler'den almıştır. Adolf Dassler, 1920'lerde Nuremberg yakınlarındaki Herzogenaurach şehrinde daha sonra Pumanın kurucusu olan ortağı ve kardeşi Rudolph Dassler ile ayakkabı üretmeye başlamıştır. Marka adını 18 Ağustos 1949'da Adidas AG olarak tescil ettirir. 2005 yılında 3.1 milyar Euro'ya İngiliz rakibi Reebok'ı satın alır. 2006 yılı içinde NBA ile resmi forma ve aksesuar üretimi için anlaşma imzalar.

Şirketin ürettiği malzemelerde genelde, aynı renkte üç paralel çizgi kullanılır. Bu motif, şirket logolarında da vardır. Adidas parfüm ve kişisel bakım ürünleri Coty, Inc. tarafından lisansla üretilmektedir.

Labels: , , , , ,

AddThis Feed Button

0 Comments:

Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< HomeeXTReMe Tracker